Посета Историјском музеју Србије

У четвртак 6. априла 2017. године ученици 7/3 разреда су са својом наставницом српског језика и књижевности Бојаном Живановић посетили изложбу „Србија 1915-1916“ у Историјском музеју Србије.

Повод ове посете била је наставна обрада песме „Плава гробница“ Милутина Бојића, када су ученици изразили жељу да прошире своја знања о овом, за наш народ веома значајном, историјском догађају опеваном у песми. Уз стручно вођење кроз изложбу, која приказује догађања током 1915. и 1916. године, ученици су могли да виде многобројне предмете који представљају део опреме француске пољске војне болнице из 1916. године, војне униформе, разгледнице из тога времена, штампане за потребе војске, као и тродимензионалну анимацију која представља конкретан чин сахрањивања у мору – „плаву гробницу“.

Изложба се реализује у оквиру Програма обележавања стогодишњице Првог светског рата, а уз подршку и покровитељство Министарства културе и информисања Републике Србије.